Naturalne pozycjonowanie w google

To na prawdę działa!

Cześć!
Chcę Ci opowiedzieć, jakie efekty przynosi SEO (search engine optimalization, czyli optymalizacja strony www pod kątem robotów wyrukiwarki google), które robimy standardowo dla stron internetowych naszych klientów w Błękitnym Oceanie – czyli pozwalamy się stronom naturalnie pozycjonować w googlach.
Usługa ta zwykle wykonywana jest raz i działa już do końca istnienia strony, tak więc klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych przez kolejne 10 lat istnienia jego strony internetowej (efekty te można jeszcze wzmacniać, wykonując coroczną aktualizację i dopracowanie SEO strony, biorąc pod uwagę konkurencję, nowe trendy itd).
Za przykład posłuży nam strona www.maniaimprezowania.pl, którą stworzyłem 18 miesięcy temu. Szczerze powiedziawszy – dziś, z perspektywy czasu, wizualnie na to patrząc nie jestem zachwycony moim dziełem – przez ostatnie półtora roku nauczyłem się wiele w obszarze projektowania stron i ciągle się uczę nowych tricków, które pomogą moim klientom osiągnąć sukces!
Jednak w naturalnym pozycjonowaniu czas jest czynnikiem kluczowym, musi minąć wiele czasu, aż google oceni stronę jako wartościową i pozwoli jej „wysoko wypłynąć” w wynikach wyszukiwania. Warstwa graficzna ma tutaj znaczenie drugorzędne! Klient ma kilkadziesiąt usług i każda z nich jest osobnym tematem do pozycjonowania. Natomiast osoba, która już wejdzie na jego stronę, przywiedziona jakąś jedną usługą, ma szanse zapoznać się z pozostałym asortymentem tej firmy i zakupić coś, o czym wcześniej nie myślała. To jest duży plus stron firmowych, na których jest różnorodny asortyment ale z jednej branży, ponieważ zachodzi efekt synergii.
„Fraza kluczowa” +Dębica - Pozycja w google
Popcorn 1
Wyrzutnia konfetti 1
Wata cukrowa 1
Candy bar 1
Stół wiejski 1
Podświetlane napisy 1
Balony z helem 2 za OLX
Wytwornica baniek 3
Sztuczny śnieg 4
Wynajem dmuchańców 5
Gołębie na wesele 5
Fotobudka 11
Animacje dla dzieci 12

Dzięki temu, że strona jest tak wysoko pod przykładowymi słowami kluczowymi w wynikach wyszukiwania, na stronę wchodzi kilkadziesiąt osób dziennie zainteresowanych tymi usługami, a biznes kręci się coraz lepiej. Ważne jest tutaj także, że mój klient prowadzi aktywny profil na facebooku, często wrzuca relacje ze swoich imprez, co także wpływa pozytywnie na pozycję jego strony. Fanpage ma na ten moment 3400 fanów. Prowadzenie aktywnego fanpage na facebooku ma pozytywny wpływ na pozycję strony w googlach, dlatego jeśli klient ma zapał, aby to regularnie robić, to świetnie.


Autor artykułu

Cześć! Nazywam się Piotr Kamiński i w 1999 roku miałem już swoją pierwszą stronę internetową. Od tamtego czasu technologia poszła bardzo do przodu, a ja wraz z nią.

Ukończyłem marketing na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a następnie studia doktoranckie w zakresie badań marketingowych na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Uwielbiam analizować dane, prowadzić badania i testy marketingowe. Tworzenie skutecznych kampanii reklamowych w internecie to moja pasja. Ogromną satysfakcją jest dla mnie doprowadzenie do sytuacji, w której osoba która mi zaufała osiąga pięcio- czy dziesięciokrotny zwrot z inwestycji w e-marketing.

Stworzyłem liczne strony, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom przynoszą ogromne zyski ich właścicielom.