Pozycjonowanie stron www Jasło

Błękitny Ocean - Piotr Kamiński

Pozycjonowanie stron internetowych

Możesz mieć najpiękniejszą, najbardziej aktualną i super interaktywną stronę www, lecz jeśli nie będzie ona widoczna w wynikach wyszukiwania google, niewielki będziesz miał z niej pożytek.

Pozycjonowanie stron internetowych, są to świadome działania programisty, które mają na celu "wypłynięcie" danej strony www jak najwyżej w wynikach organicznych wyszukiwarki google.

Czym jest pozycjonowanie naturalne stron www?

Aby strona znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania można zastosować zasadniczo trzy rozwiązania:

  • linki sponsorowane
  • pozycjonowanie słów kluczowych
  • pozycjonowanie naturalne

Linki sponsorowane są rozwiązaniem skutecznym, ale dość kosztowny, ponieważ płacimy za każdym razem, kiedy ktokolwiek przeglądając wyszukiwarkę google klinie na nasz link sponsorowany.

Pozycjonowanie słów kluczowych jest rozwiązaniem nie dość że kosztownym, to dodatkowo przestarzałym, bazującym na oszukiwaniu wyszukiwarki google, na siłę prezentując jej daną stronę pod wybranymi słowami kluczowymi.

Pozycjonowanie naturalne natomiast w małych miejscowościach takich jak Przeworsk jest rozwiązaniem optymalnym. Koszt takiego rozwiązania jest zdecydowanie niższy niż w przypadku dwóch powyższych metod. Ponadto mamy możliwość dość szybko znaleźć się w top 10 wynikach wyszukiwania pod kilkoma frazami, które są dla nas najbardziej interesujące, np "usługi budowlane Przeworsk" "wykończenia domów przeworsk" "firma budowlana Przeworsk".

Case study

Strona www.blekitnyocean.com dla miasta Przeworsk powstała 4 października 2017. Po miesiącu pozycje w googlach dla następujących haseł wyglądały następująco:

"strony internetowe przeworsk" - 30 pozycja

"tworzenie stron www przeworsk" - 13 pozycja

"pozycjonowanie stron www przeworsk" - 7 pozycja

Dalsze miesiące przyniosą zapewnie podnoszenie wyników wyszukiwania strony pod tymi hasłami.