Pozycjonowanie stron internetowych

Błękitny Ocean - Piotr Kamiński

Pozycjonowanie stron internetowych

Możesz mieć najpiękniejszą, najbardziej aktualną i super interaktywną stronę www, lecz jeśli nie będzie ona widoczna w wynikach wyszukiwania google, niewielki będziesz miał z niej pożytek.

Pozycjonowanie stron internetowych, są to świadome działania programisty, które mają na celu "wypłynięcie" danej strony www jak najwyżej w wynikach organicznych wyszukiwarki google.

Czym jest pozycjonowanie naturalne stron www?

Aby strona znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania można zastosować zasadniczo trzy rozwiązania:

  • linki sponsorowane
  • pozycjonowanie słów kluczowych
  • pozycjonowanie naturalne

Linki sponsorowane są rozwiązaniem skutecznym, ale dość kosztowny, ponieważ płacimy za każdym razem, kiedy ktokolwiek przeglądając wyszukiwarkę google klinie na nasz link sponsorowany.

Pozycjonowanie słów kluczowych jest rozwiązaniem nie dość że kosztownym, to dodatkowo przestarzałym, bazującym na oszukiwaniu wyszukiwarki google, na siłę prezentując jej daną stronę pod wybranymi słowami kluczowymi.

Pozycjonowanie naturalne natomiast w małych miejscowościach takich jak Dębica jest rozwiązaniem optymalnym. Koszt takiego rozwiązania jest zdecydowanie niższy niż w przypadku dwóch powyższych metod. Ponadto mamy możliwość dość szybko znaleźć się w top 10 wynikach wyszukiwania pod kilkoma frazami, które są dla nas najbardziej interesujące, np "pizzeria dębica" "jedzenie na dowóz dębica" "kebab dębica".

Case study

Strona www.blekitnyocean.com . Powstała 13 kwietnia 2017. Google nie potrafił znaleźć jej tego dnia wcale. Lecz od początku strona ta miała jasno określony cel: być na najwyższych wynikach wyszukiwania google pod hasłami: "strony internetowe dębica", "strony www dębica", "tworzenie stron www dębica", "pozycjonowanie stron www dębica".

Bez żadnych dodatkowych wspomagań, bez linków referujących, strona internetowa www.blekitnyocean.com zaczęła "wypływać" coraz wyżej w wynikach wyszukiwania, przykładowo:

hasło "strony internetowe dębica" - 46 pozycja po 3 miesiącach, 22 pozycja po 4 miesiącach

hasło "tworzenie stron www dębica" - 43 pozycja po 3 miesiącach, 6 pozycja po 4 miesiącach

hasło "pozycjonowanie stron www dębica" - 9 pozycja po 3 miesiącach, 7 pozycja po 4 miesiącach